• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/Haber-Tekniker-1805708642985868/
  • https://www.twitter.com/habertekniker

Anadolu Teknikerler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Van Teknikerler Derneği Başkanı Remiz İhtiyatoğlu, Meslek Yüksek Okulları Cazibesini Kaybetmiştir.

Anadolu Teknikerler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Remzi İhtiyatoğlu, Meslek Yüksekokulları (MYO) cazibesini kaybetmiştir dedi.

Anadolu Teknikerler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı  Remzi İhtiyatoğlu, Van Teknikerler Derneği ve Anadolu Teknikerler Federasyonu adına selamlıyorum dedi.

İhtiyatoğlu;" 970 Meslek Yüksekokulunda öğrenim gören 170 farklı branşta, 850.000 aday Tekniker ve Mezun sayısı 7.000.000’u aşan 14 yıllık eğitim hayatı sonucunda  Üniversitelerden diploma sahibi büyük bir mesleki kitlenin sorunları her geçen gün büyümekte, bu sorunlar yalnızca Teknikerleri değil, tüm Ülkemizi ve halkımızı olumsuz etkilemektedir.

Elektrikten- makineye, inşaattan- kimyaya, ziraatten- sağlığa kısacası her alanda halkımızın kaliteli mal ve hizmet alması işinin ehli eğitimli personel ile mümkün kılınabilir. Depremler, seller, heyelanlar, çığ düşmeleri, iş kazaları, kış mevsiminde doğu bölgesinde yolların geçit vermemesi vb.. afet ve felaketlere karşı ciddi önlemler eğitimli personelin istihdamı ile mümkün olabilir.

Her seferinde doğal afet ve felaketlerde gözümüzden akan yaşlar kurumadan, yeni acılar yaşamaktayız. Sorunlar sürekli konuşularak çözülmez! Bilakis sorunlara karşı nitelikli personel ile karşı konulabilir, aynen Japonya, Almanya vb.. elişmiş ülkeler gibi. Üzülerek ifade edeyim ki: Ülkemizde Meslek Yüksekokullarının kurulduğu tarih olan 1943 yılından günümüze 80 yıldır teknikerler için kalem dahi oynatılmamıştır.

Meslek Yüksekokulları cazibesini kaybetmiştir. Haklarımızı her ortamda dile getirmekten ve halkımızla paylaşmaktan geri durmayacağız. Çözüm üretilemediği takdirde sesimizi yükselteceğiz, Başta Ankara olmak üzere İstanbul, İzmir vb. büyükşehirlerde mitingler düzenleyeceğiz.

Sorunlarımızın çözümü için: 5 maddede yer alan sorunlarımıza çözüm olabilecek basın açıklamamızda yer alan taleplerimizin acilen ele alınarak giderilmesini önemle arz ederiz" dedi. 40 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
DUYURU PANOSU
Radar Elektronik - Ankara
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.921033.0530
Euro35.842835.9864
Hava Durumu
TİMBİR & BHA
Kurumumuz, TİMBİR üyesi ve BHA Abonesidir