• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/Haber-Tekniker-1805708642985868/
  • https://www.twitter.com/habertekniker

Çevsader Yönetimi 26 Eylül Dünya Çevre Sağlığı Günü Çalışma Faaliyetlerinde bulunarak gün sonunda dernek üyeleriyle kutlama yaptı.

26 Eylül Dünya Çevre Sağlığı Günü  ÇEVSADER yönetimi adına başkan ÇST İbrahim Görünme bilgilendirme basın açıklaması yaptı.

Yapılan basın açıklaması; 

Bilindiği üzere Derneğimizin teklifi ile Türkiye’de 26 Eylül tarihi 2022 yılı itibariyle Dünya Çevre Sağlığı Günü olarak kutlanmaya başlanmıştır. Çevre Sağlığı Teknisyen ve Tekniker Meslektaşlarımızın günlerini Dernek yönetimi olarak kutladık.

26 Eylül Dünya Çevre Sağlığı Günü kutlamaları kapsamında Sağlık Bakanlığı nezdinde Yönetim Hizmetleri, Sağlık Hizmetleri ve Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünde Dernek Başkanımız ÇST İbrahim Görünme ve Yönetim Kurulu Üyesi ÇST Nahit Ali Kaya, Adem Dönmez, Çevre Sağlığı Dairesinden ÇST Nuran Coşkun, Kütahya İl Sağlık Müdürlüğünden ÇST Kamil Ay, atanamayan meslektaşlarımızı temsilen ise Kütahya Simav’dan İzmir Torbalı 2003 mezunu ÇST Süleyman Akif Ünlü ve Ankara’dan Sinop Üniversitesi Çevre Sağlığı 2021 mezunu ÇST Sedat Ünal ‘dan oluşan heyetle birlikte 26 Eylül Dünya Çevre Sağlığı günü dolayısıyla Sağlık Bakanlığında Yönetim Hizmetleri Daire Başkanları Erkan Çavuşoğlu, Mehmet Sait Dikel ve Dr.Avşar Aslan ile Sağlık Hizmetleri Genel Md. Yrd. Dr. Murat Yazıcı ile görüşme sağlanmıştır.
Çevsader’in 26 Eylül Dünya Çevre Sağlığı Günü Çalışma Ziyaretleri-1
Görüşmelerin sabah bölümünde 14 Mart 2023 tarihinde Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’nın sağlık personeline yazdığı mektuba 08.08.2023 tarihinde Bakanlık Özel Kalemine ulaştırdığımız meslektaşlarımızın öneri ve görüşlerinden oluşturduğumuz 19 maddeden oluşan 3 sayfalık mektubumuzu ilettik. Görüştüğümüz yetkililerimize mesleki sorunlarımızın Sağlık Bakanlığının farkına varması gerektiği, atanmayı bekleyen 6600 mezunumuz olduğu ve çok sayıda emekli durumunda personelimiz olduğu ve atama sayısının mümkün oldukça yüksek tutulmasını istedik. Yetkililer ise söz konusu metini incelediklerini, tespitlerin çok yerinde ve makul olduğu belirterek özellikle personel alımının Bakanlık ihtiyacına ve merkezi bütçeye uygun şekilde göre planlandığını ifade ettiler.

Görüşmelerin öğleden sonraki bölümünde ise Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Çevre Sağlığı Dairesi Başkanımız Elmas Sarı makamında 15.00’de ziyaret edilmiştir. Sayın Başkana mevcut durum özetlendikten sonra 08.08.2023 tarihli mektubumuzu sunduk. Daha önce Çevre Sağlığı Dairesi başkanlığına kıyafet ile ilgili hazırladığımız yazı ve son mektubumuzdaki meslektaşlarımın taleplerini yüzyüze ilettik. Mektuptaki konulardan haberdar olduğunu, bazı konuların Yönetim Hizmetleri ile birlikte çalışılması gerektiği için uzun sürebileceğini belirtti. Sonrasında ise Türk Sağlık Sen Bakanlık Şubesi tarafından 26 Eylül Dünya Çevre Sağlığı Günü vesilesiyle bir yaş pasta kesilerek kutlama yapılmıştır. Kutlama sırasında Daire Başkanı Elmas Sarı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Çevre Sağlığı Dairesi Başkanlık çalışanları nezdinde Türkiye’de Çevre Sağlığı hizmetlerinde çalışanlarının yaptıkları hizmetlerden dolayı tebrik ederek başarılarının devamı diledi. Kutlama toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.
Çevsader’in 26 Eylül Dünya Çevre Sağlığı Günü Çalışma Ziyaretleri-2
Aynı günün akşam saat: 20.00’de mümkün oldukça geniş katılımlı bir twitter etkinliği #SbÇevreSağlığa1000Kadro hastagı altında yapılmıştır. Katılım sağlayan bütün meslektaş ve arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.
204 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
DUYURU PANOSU
Radar Elektronik - Ankara
Takvim
Hava Durumu