• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/Haber-Tekniker-1805708642985868/
  • https://www.twitter.com/habertekniker
TEKNİKERLER BİRLİĞİ VI. BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISI
Bu yıl 6. düzenlenen Teknikerler Birliği Başkanlar Toplantısı Siirt Üniversitesi Konferans salonunda gerçekleştirildi.

Teknikerler Birliği Genel Merkezi VI. Başkanlar Kurulu Toplantısı, Siirt, HaberTekniker

Toplantıya Teknikerler Birliği Genel Başkanı Ertan Kılıç, genel merkez yöneticileri, Teknikerler Birliği Ordu İl Başkanı Musa Kıranlı, Siirt İl Başkanı Mansur Güneş, Siirt Tarım ve Orman Müdürü Ergün Demirhan, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zekeriya Batur,AK Parti İl Başkan Yardımcısı Öner Geyik, Teknikerler Birliği il temsilcileri ve basın mensupları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasının gerçekleştiren Teknikerler Birliği Siirt İl Başkanı Mansur Güneş, teknikerler olarak aldıkları teknik eğitimin yasal olarak tanınmış haklarını istediklerini belirtti. Haklı olmalarına rağmen gerek iktidar gerek muhalefet tarafından sahipsiz bırakıldıkları belirten Güneş, kendilerine inanır ve birlik olunursa üstesinden gelemeyecekleri sorunun kalmayacağını vurguladı.

Teknikerler Birliği Genel Merkezi VI. Başkanlar Kurulu Toplantısı, Siirt, HaberTekniker

Açılış konuşmasından sonra kürsüye çıkan Teknikerler Birliği Genel Başkanı Ertan Kılıç ise şunları söyledi: "160 farklı branşta mesleki alanda Türkiye’ye üretim yapmak üzere arkadaşlarımız bulunuyor. Üniversite eğitimi alıyor. Bu arkadaşlarımız üniversite eğitiminin iyi olmasına rağmen yasal mevzuatta düzenleme yapılmadığı için yeterli alanda arkadaşlarımız çalışamıyor. Bir taraftan devlet bizlere diploma veriyor, diploma karşılığında tekniker unvanı veriyor; ama aldığımız ders içeriklerine göre maalesef piyasada çalışamıyoruz. Bunun önüne geçmemiz için güçlü bir yapı tesis etmemiz lazım. Özellikle Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu boyunduruğunda teknikerlerin çalıştırılmasını kabul etmiyoruz." dedi.

Konuşmasının devamında "Yasa koyucular yasalarda hata yapabilirler." diyen Kılıç, "Yasalar kullar tarafından yapılıyor ve kullar tarafından da düzeltilebilir. Bizler bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konuya el atacağını umut ediyoruz. Çünkü şu anda Türkiye’de üretim yok. Aslında üretim yok derken yeterli üretim yok. 3 milyonluk bir kitlenin üretici iş gücü olarak piyasaya çıkıp 'üretimde ben de varım' demesi Türkiye’nin yeryüzündeki en gelişmiş ülkelerle mücadele etmesi anlamına gelir. Tabi toplumun diğer kesimlerine hizmet etmek, katma değer üretmek istiyoruz. Kendi ürünlerimizle bu günkü 4’üncü teknoloji denilen bilgiye dayalı endüstri teknolojisine hazırız." ifadelerini kullandı.

Esnaf ve Sanatkârlar Odası altında meslektaşlarının bu teknolojiyi yürütebilmelerinin mümkün olmadığına vurgu yapan Kılıç, "Bir taraftan Türk Mimar Mühendis Birliğinin mesleğimize yönelik hâkimiyeti, diğer taraftan Esnaf ve Sanatkârlar odalarının da bizim mesleğimize talip olması bizleri zor durumda bırakıyor. Aslında biz bir paydaşız; mühendis, tekniker, teknisyen, usta, kalfa, çırak hepimiz bir bütünün parçalarıyız. Bir araya geldiğimizde çok büyük anlam ifade edebiliriz." şeklinde konuştu.

Teknikerler Birliği Genel Merkezi VI. Başkanlar Kurulu Toplantısı, Siirt, HaberTekniker


 
 
  
1655 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
DUYURU PANOSU
Radar Elektronik - Ankara
Takvim
Hava Durumu